Strona Główna arrow Europump arrow O Organizacji
 
 
     
Menu serwisu
Strona Główna
Polscy Producenci Pomp
Europump O Organizacji Komisje Robocze Polska w Europump Galerie
Nasi Partnerzy
Statut
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
 
 
O Organizacji
O Organizacji
Wizja

Europump stanie się międzynarodowym ciałem konsultingowym w zakresie dyscyplin technicznych oraz źródłem skonsolidowanych przepisów dotyczących wydajnych oraz przyjaznych dla środowiska systemów pomp cieczy.

Misja

Europump stworzy dla europejskiego przemysłu pompowego odpowiednie programy oraz narzędzia pomocne w zrozumieniu oraz wykorzystaniu wiedzy w zakresie technologii systemów cieczy i wymogów rynku. 
Europump będzie aktywnie działać na rzecz oszczędności energii oraz integralności środowiska.
Europump będzie prowadzić otwarty i skuteczny dialog ze wszystkimi partnerami, kształtując lub wpływając na rozwijanie się naszego przemysłu.

Zgromadzenie Ogólne 2006

Europump, lub jak brzmi jego obecna, pełna nazwa: Association Européenne des Constructeurs de Pompes, skupia w dniu dzisiejszym 18 członków, pochodzących z tej samej liczby państw europejskich. Tworzą oni krajowe stowarzyszenia producentów pomp, w skład których wchodzi więcej niż 450 spółek o łącznej produkcji wartej około 6 miliardów euro rocznie.

Generalny Sekretariat firmy, której siedziba od lat znajduje się w Londynie został w 1992 roku przeniesiony do Brukseli celem jak największego zbliżenia serca Stowarzyszenia do unijnych korytarzy decyzyjnych. W 1993 roku na mocy belgijskiego ustawodawstwa Europump uzyskało formalny status międzynarodowego stowarzyszenia. 

Zgromadzenie Ogólne może być uznane jako parlament Stowarzyszenia Europump a jej radę wykonawczą jako rząd. Członkowie rady (prezesowie spółki), dyrektorzy zarządzający i inni dyrektorzy generalni są wybierani jako przedstawiciele ich krajowych stowarzyszeń. Prezes spółki jest głową rady, której obowiązki pełnione są przez sekretarza generalnego i jego personel. Komisje i ich podkomisje są instytucjami, które zajmują się różnymi kwestiami rozpatrywanymi przez Radę i opracowują odpowiednie względem nich decyzje do zatwierdzenia przez Radę. 
Największym wyzwaniem w przyszłości będzie prawdopodobnie sprostanie zmianom, jakie zachodzą we Wschodniej Europie. W jej obszarze Europump jest w stanie odegrać ważną rolę w dziedzinie ekspertyzy przy liczebnym udziale państw, które przyjmują ekonomie rynkowe i stają się bardziej zorientowane na Zachód.

Kluczową rolą Stowarzyszenia Europump będzie prawdopodobnie podjęcie próby ujednolicenia standardów wschodnio-europejskiego przemysłu pompowego z przepisami obowiązującymi w Europie Zachodniej. Kolejnym ważnym elementem jest ugruntowanie procesu konsolidacji, dokonującej się pomiędzy członkami Unii Europejskiej i członkami Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. W ten sposób zagwarantowany zostanie szeroki i otwarty rynek europejski a tym samym obalony mit "Europejskiej Fortecy".

Nie pozostaje w wątpliwości, że utworzenie Unii Europejskiej spowodowało nasilenie się potrzeby stworzenia pan-europejskich organizacji takich jak nasza. Najprawdopodobniej zatem Europump ma przed sobą świetlaną przyszłość w pomocy spółkom w budowie ich światowej reputacji za ich umiejętności i zasługi, jak i za wysoką pozycję europejskiego przemysłu pompowego, w ogóle.

Cele długoterminowe Stowarzyszenia Europump.

Ogólny nr 1:
Uznanie Stowarzyszenia Europump jako głównego organu reprezentującego europejski przemysł pompowy.

Ogólny nr 2:
Uznanie stowarzyszenia Europump jako główną, europejską organizację, świadczącą techniczną ekspertyzę jak i pomoc w innych kwestiach w zakresie przemysłu pompowego.   

Ogólny nr 3:
Uznanie Stowarzyszenia Europump jako źródła i forum wymiany informacji w zakresie przemysłu pompowego.

 
     
 
Copyright © 2006 Stowarzyszenie Producentw Pomp